Buna ziua , as avea si eu o intrebare .Eu si sotul meu am vrea sa emigram in Germania.Ce si, cum treb. sa progedam.Noi suntem cetateni,ISRAELIENI.
Trebuie sa-mi caut loc de munca, m-ai intai as pleca ,eu,trebuie drept de sedere…s-au cum se procedeaza. Astept raspuns.
Va multumesc.
Simi.
Buna seara asi avea si eu o intrebare.Locuiesc in germania münchen de 10 luni la iubitul meu el este neamt.in iunie anul trecut am anuntat la kreisverwaltungsreferat in germania ca locuiesc la prietenul meu iar ei mi-au dat ceva cum ca sunt inregistrata la ei.asi dori sa obtin dreptul la munca .ce conditi trebuie sa indeplinesc pentru a obtine drept de munca.multumesc.
Daca locuiati inainte la Alba :o caut pe sora dv ca sa i fac o propunere legata de birourile pe care le are in str Batistei in Bucuresti. E mailul meu este [email protected]
cu stima
L.CORNESCU
buna ma numesc adi si muncesc la un restaurant an germania am contract pe 6 luni si prietena mea la fel am fost si ne-am anscris la adresa lor de aici a sefilor pt ca stam la ei an casa ne-au oferit si locuinta ne-am anscris la primarie si ne-a zis ca dupa 6 luni ne face ei mai departe actele sa ramanem definitiv la ei sa putem munci as vrea sa rog sa ma puneti an tema daca dupa aceste 6 luni daca ei numai vor sa ne tina am putea sa facem noi demersuri sa puteam merge an alta parte sau ne tine ei 6 luni si ne arunca afara sau putem cere altceva mai bun sau am anteles ceva ca dupa 3 luni se poate face pt ca ne dorim sa ramanem mult timp aici va multumesc si ast rasp dvs cu respect adi
rog ajutatima ,posed 10 cam,700 mp util,1800mp teren. la 15 km de bucuresti,finalizare 85%.doresc parteneriat pentru a o finaliza….AZIL PENTRU BATRANI…
buna ziua ma numesc victor si caut un loc de munca an germania la ora actuala sant an spania si am 3 copii dar nevasta nu are cetatenie romana este moldoveanca de peste prut cum as putea optine dreptu de sedere an germania
am varsta de 43 ani si sunt asistent medical generalist cu o vechime neintrerupta de 12 ani;doresc sa-mi spuneti daca am vreo sansa sa-mi gasesc un loc de munca in domeniu si ce trebuie sa fac
imi poate spune si mie cineva din cei plecati afara vreo firma serioasa, in cazul in care au ajuns prin intermediul vreunei firme…. ma interseaza in mod special germania, multumesc
Buna ziua , as avea si eu o intrebare .Eu si sotul meu am vrea sa emigram in Germania.Ce si, cum treb. sa progedam.Noi suntem cetateni,ISRAELIENI.
Trebuie sa-mi caut loc de munca, m-ai intai as pleca ,eu,trebuie drept de sedere…s-au cum se procedeaza. Astept raspuns.
Va multumesc.
Simi.
Buna ziua. Ma numesc Mihai. As dori daca se poate sa aflu daca ati putut hotari cu plecarea din Israel in Germania! Va multumim anticipat.
Buna seara asi avea si eu o intrebare.Locuiesc in germania münchen de 10 luni la iubitul meu el este neamt.in iunie anul trecut am anuntat la kreisverwaltungsreferat in germania ca locuiesc la prietenul meu iar ei mi-au dat ceva cum ca sunt inregistrata la ei.asi dori sa obtin dreptul la munca .ce conditi trebuie sa indeplinesc pentru a obtine drept de munca.multumesc.
Daca locuiati inainte la Alba :o caut pe sora dv ca sa i fac o propunere legata de birourile pe care le are in str Batistei in Bucuresti. E mailul meu este [email protected]
cu stima
L.CORNESCU
buna ma numesc adi si muncesc la un restaurant an germania am contract pe 6 luni si prietena mea la fel am fost si ne-am anscris la adresa lor de aici a sefilor pt ca stam la ei an casa ne-au oferit si locuinta ne-am anscris la primarie si ne-a zis ca dupa 6 luni ne face ei mai departe actele sa ramanem definitiv la ei sa putem munci as vrea sa rog sa ma puneti an tema daca dupa aceste 6 luni daca ei numai vor sa ne tina am putea sa facem noi demersuri sa puteam merge an alta parte sau ne tine ei 6 luni si ne arunca afara sau putem cere altceva mai bun sau am anteles ceva ca dupa 3 luni se poate face pt ca ne dorim sa ramanem mult timp aici va multumesc si ast rasp dvs cu respect adi
rog ajutatima ,posed 10 cam,700 mp util,1800mp teren. la 15 km de bucuresti,finalizare 85%.doresc parteneriat pentru a o finaliza….AZIL PENTRU BATRANI…
buna ziua ma numesc victor si caut un loc de munca an germania la ora actuala sant an spania si am 3 copii dar nevasta nu are cetatenie romana este moldoveanca de peste prut cum as putea optine dreptu de sedere an germania
teapa da firma lui raul nagy din arad str george cosbuc nr 57 avdg verisoara mea este in aceasta cauza de pagubita
am varsta de 43 ani si sunt asistent medical generalist cu o vechime neintrerupta de 12 ani;doresc sa-mi spuneti daca am vreo sansa sa-mi gasesc un loc de munca in domeniu si ce trebuie sa fac
imi poate spune si mie cineva din cei plecati afara vreo firma serioasa, in cazul in care au ajuns prin intermediul vreunei firme…. ma interseaza in mod special germania, multumesc