Category Archives: despre munca

Recomandari personale privind obtinerea permisului de munca

As dori sa impartasesc si sa punctez celor care vor sa vina in Germania cateva recomandari pe scurt, din propria mea experienta. Unele chestiuni au fost deja scrise, dar sper sa fie de ajutor si  postul meu, pentru ca probabil toti ne facem calcule la virgula si asteptarile legate de birocratia din Germania sunt mult mai optimiste decat realitatea.

Chestiuni generale:
1. In cazul in care aveti numai cetatenia romana (probabil marea majoritate dintre Dvs.), va trebuie permis de munca in Germania.
2. Permisul de munca se acorda pe combinatia angajator – angajat – loc de munca. Aceasta inseamna ca daca vreti sa va schimbati locul de munca in Germania, va trebuie un nou permis de munca, asociat cu noul angajator.
3. Dupa 1 an de zile de munca in Germania legal, 8h/zi, vi se va elibera, la cerere, un permis de munca nelimitat (ca timp si angajator).
4. Eliberarea permisului de munca nu este o simpla formalitate, acesta va poate fi refuzat.
5. Nu puteti aplica pentru permis decat dupa minim 3 luni de sedere in Germania.
6. Eliberarea permisului poate dura si 2 luni jumatate. Continue reading

Cat castiga un roman in Germania?

   

 Multe ziare si posturi de televiziune romanesti, precum si o serie de  agentii de plasare a fortei de munca in strainatate prezinta niste salarii uriase pentru cetatenii romani care muncesc in Germania. Citindu-le am ajuns la concluzia ca absolut toate dezinformeaza, unele cu intentie, altele fara. Tocmai de aceea, la sugestia unei colaboratoare( Monica Popa) initiem un articol in care cititorii nostri sa-si declare nivelul real de venituri,  eventualul pachet salarial de bonusuri (masina,mincare,telefon,etc) dar si numarul de ore suplimentare pe care il efectueaza lunar si modul in care sint platite.

  Pentru inceput sa amintim citeva chestiuni teoretice:

1. in Germania nu exista un salariul brut minim pe tara;cu toate acestea unele  sindicate, confruntate cu dumpingul salarial al firmelor poloneze, romanesti, bulgaresti, au reusit sa impuna un salariu minim brut pe ramura Astfel, pentru ramura constructii, in landurile vestice ale Germaniei in 2011, muncitorii necalificati sunt retribuiti cu 10,90 euro /ora, iar calificatii 12,95 euro/ora.  In celelalte landuri salariile sunt mai mici dar diferentele sunt nesemnidicative. In ramura gestionarii deseurilor, curatirea strazilor, inclusiv lucrarile de dezapezire, salariul tarifar minim brut valabil pentru intreaga Germanie  este  8,24 euro pe ora; toate aceste salarii sunt brute. Din acesta se trag toate impozitele si taxele datorate statului german. Continue reading

Asigurarea legală în caz de accident de muncă sau boală profesională

(material informativ al Ministerului Federal al Sănătăţii şi Securităţii Sociale)

Asigurarea legală în caz de accident sau boală profesională este o asigurare obligatorie a angajatorului în favoarea angajatului său. Acordarea prestaţiilor este independentă de stabilirea vinovăţiei în cazul unei asigurări legale în caz de accident de muncă şi se aplică pentru toate categoriile de lucrători. Prin intermediul asigurării legale în caz de accident de muncă nu sunt asigurate pagubele materiale produse de către asiguraţi. Instituţiile competente sunt structurate la nivel regional în funcţie de cooperaţiile profesionale organizate pe branşe de activitate: case de asigurare, case de asigurare la nivel de land, asociaţii de asigurare la nivel de comună şi cooperativele profesionale pentru agricultori.

Asigurarea trebuie să utilizeze toate mijloacele pentru:

  • a preveni accidentele de muncă şi bolile profesionale precum şi pericolele la adresa sănătăţii;
  • a recupera (în cazul producerii accidentelor de muncă) sănătatea şi capacitatea de muncă a asiguraţilor;
  • a despăgubi asiguraţii (sau urmaşii acestora) prin prestaţii în bani. Continue reading

Restituirea impozitului pe salariu

Condiţii pentru restituirea impozitului german pentru lucrătorii români care activează în  Germania

Lucrătorii pot obţine restituirea impozitului pe salariul reţinut,  în principiu, doar în cadrul evaluării anuale privind impozitul pe venit. O evaluare anuală privind impozitul se realizează doar la solicitarea lucrătorului, în măsura în care nu există obligaţia realizării evaluării. Solicitarea se depune până la expirarea celui de-al doilea an calendaristic care urmează perioadei supuse evaluării. Dreptul de evaluare privind impozitul depinde de statutul lucrătorului. Astfel, toate persoanele care sunt supuse complet impozitării pe venit şi care nu sunt obligate în orice caz să realizeze declaraţia fiscală, sunt evaluate, la cerere, cu privire la impozitul pe venit.

O condiţie suplimentară este ca nivelul veniturilor, care nu se supun impozitării pe venit în Germania, să fie confirmate printr-o adeverinţă din partea administraţiei financiare competente (din România).

Continue reading

Riscul muncii la negru

Cind nu faci fata singur sarcinior primite, delegi competenta si responsabilitatea unor oameni care se pricep. Asa m-a invatat pe mine stiinta conducerii studiata acum 35 de ani, care astazi se numeste management. Aceeasi Marie-cu alta palarie! Ma rog. Asadar, am rugat citiva oameni sa ma ajute cu documentarea pentru site.  Experti nu am gasit, nici nu cred ca sunt, fiindca domeniul e relativ nou.  Dar am gasit oameni care au pus suflet in aceasta idee si s-au dedicat muncii de documentare si raspuns la intrebari. O astfel de persoana este Mara, o cunoasteti  fiindca va raspunde la intrebari  intrebari mai ales pe problemele permisului de munca si de sedere. O alta persoana este Valy Danalache care si-a ales domeniul protectiei sociale in principal, dar care v-a raspuns si la permisul de conducere, inmatriculare, etc.  Ei, si altii ca ei, sunt expertii nostri. Nu avem altii. Dar sunt convins ca intr-un an ne vom perfectiona si vom fi buni, chiar foarte buni. Sa lasam insa polologhia si sa dam drumul la materiale!  ( dan goldis)  

 Riscul muncii ilegale şi al lipsei asigurărilor sociale

Continue reading

Vind, la pret redus, …viata de roman!

              Poveste adevarata – made in Germany

Eu am sosit in Germania in 1994, am facut scoala de meserii aici si dupa doi ani m-am intors in Romania, intr-un sat in care se vorbea limba germana. Am stat zece ani in Romania, mi-am facut familie si rate ca tot omul, iar acum vreo trei ani m-am trezit muritor de foame in propria mea tara cu copii si sotie, asa ca mi-am cautat de lucru in tara minune Germania, fara intermediari, fara firme tepase, direct pe net pe saituri germane cu anunturi in limba germana, asa e cel mai simplu. De atunci am lucrat in mai multe locuri si in diverse domenii si cu acte si fara. Niciodata nu mi s-a aratat vreun contract si totdeauna am fost exploatat la singe 12 ,13 ore pe zi, fara zile libere fara nici un drept si facind inclusiv munca nemtilor care mai lucrau acolo. Cei care merg la munca in Germania trebuie sa fie constienti ca patronul care angajeaza sclavi e perfect constient ce face si face treaba asta de mult.  Patronii seriosi angajeaza nemti nu se complica cu noi, doar gunoaiele dintre patronii lor vor  sa faca cit mai multi bani pe spinarea noastra. Oriunde am lucrat, am fost la un moment dat inlaturat, trimis acasa din diverse motive si a fost adus in locul meu alt sclav, proaspat odihnit si naiv.  Nu discutam aici de exceptiile gen doctori, ingineri de soft sau mai stiu eu ce forta calificata  in care statul romin a investit sa ii instruiasca si nemtii ii fura, rezolvindu-le imediat actele si drepturile. Vorbesc de noi, ceilalti, palmasii de jos. Exemplu : am dat anunt ca caut de lucru in agricultura (sunt calificat in domeniu, cu scoala facuta in Germania, specializare in masini ferme de vaci cu lapte si cresterea porcilor), am primit o oferta la o crescatorie de cai, pe undeva pe linga Frankfurt, 900 euro plus cazare si mincare. Am ajuns acolo si am constatat ca trebuie sa muncesc 12 ore fizic, (nu aveau nici un utilaj), .fara zi libera, la 30 de km de cel mai apropriat loc civilizat, fara posibilitati de deplasare, fara acces la internet sau telefon, desi netul e gratis aici in Germania, daca ai  telefon fix. 70 de cai impartiti la un sclav. adica eu, un handicapat neamt, adica altul si mai multi angajati nemti.  Munca se impartea astfel: sclavul 30 %, handicapatul 30%, restul 30%, nemtii liber simbata, duminica, sclavul facea si munca lor. Ce sa faci?  Pe handicapat il exploatau, dar veneau parintii lui si faceau scandal si mai primea si el liber ca deh! era tot neamt de-al lor pina la urma. Culmea este ca nici parintii handicapatului nu voiau sa-l retraga din acest loc de munca, fiindca cine il mai angaja, asa cum era, handicapat? Continue reading

Lucratori sezonieri in Germania

  

                                          Intr-un comunicat recent al Ambasadei Romaniei din Germania,  preluat ulterior si de catre A.N.O.F.M. se mentioneaza textual:  Germania menţine şi in anul 2011 restricţiile privind accesul pe piaţa forţei de muncă pentru cetăţenii români”  Acest comunicat a venit in decembrie 2010 dupa ce in august se anuntase ca Ministerul Federal al Muncii şi Afacerilor Sociale (BMAS) va liberaliza accesul pe piaţa forţei de muncă din Germania, începând cu data de 01 ianuarie 2011 pentru toţi lucrătorii sezonieri din ţarile care au aderat la U.E . indiferent de data aderării lor. Asadar bucuria romanilor  care visau sa munceasca in Germania in agricultura a fost de scurta durata.Germania s-a sucit in cele 4 luni si printr-o hotarare de guvern nu a admis accesul pe piata muncii decit cetatenilor din  Lituania, Letonia, Polonia, Slovacia, Slovenia, Cehia si Ungaria. Cetatenii din Bulgaria, România şi Croaţia au ramas din nou pe dinafara, ei avind in continuare nevoie de permis de munca. La prima vedere, stirea este proasta. Analizind insa mai amanuntit constatam ca nu este catastrofala, fiindca Romaniei i s-a alocat totusi pentru anul 2011  un contigent de lucratori sezonieri in valoare de 150.000 de posturi. Din statisticile anului 2010 am aflat ca au lucrat  în domeniul activităţilor sezoniere circa 100.000 de romani. In consecinta, dracul nu e chiar atit de negru, in anul acesta vor ajunge sa munceasca in Germania 150.000 de muncitori romani. In plus, ţinând cont de evoluţia pozitivă din ultimii ani a numărului solicitărilor angajatorilor germani pentru forţă de muncă din România se spera ca in 2012 vor fi mai multe aprobari. Ceea ce nu stiu angajatorii germani si nici functionarii guvernului german este faptul ca nu vor gasi pe teritoriul Romaniei 150.000 de romani pentru culesul merelor si sparanghelului, fiindca nu prea mai sunt oameni dispusi sa presteze aceasta munca. De fapt, cum functioneaza treaba cu muncitorii sezonieri?    Exista o hotarire de guvern din 2005 (HOTĂRÂRE Nr. 363 din 28 aprilie 2005 ) care a parafat o ÎNŢELEGERE între Ministerul Muncii, Solidarităţii Sociale şi Familiei din România şi Agenţia Federală a Muncii din Germania (B.A) cu privire la prestarea unei activităţi cu durată determinată.  Continue reading

Cautarea si gasirea unui loc de munca in Germania

            

                       PASUL 4  din Strategia de integrare a cetateanului roman in Germania

Motto: 

“In Romania se va trai mai bine, cind romanii îşi vor găsi mai usor  de lucru …în Germania.”   citat dintr-un anonim banatean, de profesie zidar, venit la munca in Deutschland.

  Fara indoiala, cea mai dificila dintre operatiunile de stramutare a unui om (sau a unei familii) din Romania in Germania este cautarea si gasirea unui loc de munca. Romanul simplu, gindeste simplu:”Imi gasesc loc de munca in Germania, obtin venituri, apoi mai vad eu.” Socoteala nu este chiar atit de simpla cum pare la prima vedere. Fiindca cautarea si gasirea unui loc de munca in Germania este o treaba foarte anevoioasa.Sa o luam insa cu inceputul si sa parcurgem impreuna toate fazele acestei operatiuni.

Consideratii generale:

Un cetatean roman poate patrunde pe piata muncii din Germania pe mai multe cai. Sintetic, aceste posibilitati sunt::

-angajat al unei firme private din Germania;

-angajat in sistemul institutional de stat din Germania;

-muncitor sezonier trimis in Germania cu sprijinul ANOFM din Romania;

-angajat al unei persoane fizice din Germania;

-angajat a unei firme romanesti care detaseaza lucratori in Germania (aici);

-lucrator independent in Germania (aici);

-patron roman in Germania,in variantele S.R..L., societate pe actiuni, comandita, etc (aici);

Toate aceste variante le vom trata in capitole distincte.  In capitolul de fata ne vom ocupa cu preponderenta de varianta dorita de cei mai multi dintre cetatenii romani, respectiv de cautarea si gasirea unui loc de munca pentru pozitia de angajat al unei firme romanesti din Germania.

1.a.Obtinerea unui loc de munca in Germania cu ajutorul internetului Continue reading

Sanctiuni pentru munca la negru in Germania

 

          

                                           In anii trecuti in Germania au fost citeva mega-scandaluri privind munca la negru in care au fost implicati sute de cetateni romani. Acestia lucrau indeosebi  in domeniul constructiilor sau al alimentatiei publice, macelari mai bine zis. Analizind informatiile din dosarele proceselor pe rol s-a observat ca angajatorii germani angajau cetateni romani pe salarii mai mici decit tariful minim pe ramura constructiilor adica 12,7 euro/ ora  sau a doua metoda, in cazul macelarilor, romanii erau angajati ai unor firme romanesti fantoma care nu plateau nici un fel de impozite nici in Germania si nici in Romania, eludind astfel sistemul de taxe din ambele tari. Onoarea romaneasca nu a fost atit de stirbita fiindca capii acestor afaceri erau germani get-beget. O parte dintre muncitori au platit insa amenzi, au fost expulzati sau au ramas neplatiti pe ultima lor luna de munca.

   Toate informatiile acestea m-au determinat sa studiez mai atent sanctiunile cu care pot fi pedepsiti atit angajatii la negru cit si angajatorii lor. Astfel, conform prevedrilor art.404, par.2, nr.4 din Codul Social, angajatul roman (sau de oricare alt neam) care  isi  începe activitatea fara aprobare de munca  este pedepsit cu amenda de pâna la 5.000 Euro. Continue reading