Afaceri romanesti in Uniunea Europeana

socinro foarte mic

V-ati intrebat vreodata cite afaceri romanesti sunt in Uniunea Europeana? V-ati intrebat vreodata cum puteti  deschide Dvs. o afacere intr-o tara straina? V-ati pus intrebarea cum puteti penetra pe o piata europeana cu afacerea Dvs. din Romania? Ori cum va puteti promova afacerea la nivel european?

Sunt convins ca multi dintre Dvs. si-au pus astfel de intrebari. Sunt convins ca  o parte dintre Dvs. au gasit si raspunsurile adecvate. Dar, sunt la fel de convins ca nu toate solutiile gasite au fost cele mai bune, nu toate variantele propuse au fost cistigatoare si o multime de idei foarte valoroase au esuat lamentabil, dintr-un motiv sau altul.

Asociatia noastra nu si-a propus sa descopere roata sau sa inventeze apa calda in domeniul afacerilor in strainatate. Nu si-a propus sa caute nici solutii unice care sa asigure suta la suta succesul in orice domeniu de activitate. Asociatia noastra si-a propus sa mearga pe caile batatorite de alti cetateni romani, adica si-a propus sa studieze initiativele din domeniul afacerilor pe care le-au pus in functiune cetatenii romani mai curajosi si mai destepti decit membri nostri.

Avind definit acest scop clar, vom incerca sa raspundem pe rind la intrebarile de mai sus dupa care vom formula citeva concluzii general valabile fiecarui domeniu in parte.  Asadar,

 1. Cite afaceri romanesti sunt in Uniunea Europeana?

In primul rind, am alcatuit o baza de date cu afacerile romanesti din U.E. care cuprinde:

Citeste mai departe  

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.